'Yüzde 50+1 şartı değişecek mi?' sorusuyla ilgili Bakan Tunç, 'Bu sistemde de eğer revizyon ya da reform ihtiyacı varsa zaten bundan kaçınılamayacağını ve sürekli gelişim, değişim ve reform ihtiyacını kapsayan düzenlemelerle, gerek yargı reformu strateji belgesi, gerek anayasa değişiklikleriyle hep 21 yıldan bu yana milletimizin huzurunda olduk' dedi.

OGÜN SAMAST'A YENİ İDDİANAME

Bu konular yargısal süreçlerle ilgili. Son iddianamenin süreciyle ilgili bilinmeyen bazı hususlar var. 2016'da bu cinayetin FETÖ'nün amaçları için işlenip işlenmediğiyle ilgili yeni bir soruşturma başlatıldı. Hükümle beraber tanıkla ilgili çocuk mahkemesine suç duyurusunda bulunuldu. Tetikçi ile ilgili iddianame düzenlendi. Durum bundan ibaret. Soruşturma bu şekilde sürüyor.

AKŞENER'İN İDDİALARI

Erdoğan: Netanyahu Miloseviç gibi yargılanmalı Erdoğan: Netanyahu Miloseviç gibi yargılanmalı

(Akşener’in polis müdürlerinin oteli olduğu iddiası) Yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi lazım, bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine üzerine gidilmesi gerekir. İddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri sayın Akşener‘in yargı makamlarımızda Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile paylaşmasında çok büyük yarar olduğunu ifade etmek istiyorum.