Artık geri sayım başladı.

31 Mart pazar günü yapılacak yerel seçimler için belediye başkan adayları da deyim yerindeyse son propaganda çalışmalarını yürütüyorlar.

Planlamaya göre;

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Perşembe günü Bursa’ya gelecek ve Gökdere Meydanı’ndan Bursalılar’a seslenecek, partisinin adaylarına oy isteyecek.

Şimdilik;

Erdoğan’dan başka bir lider’in Bursa programı görünmüyor.

Bugün…

Kozamedya’da yine çok sayıda konuğumuz vardı.

Güne;

“Muhtarlıktan başkanlığa” sloganıyla yola çıkan Nilüfer Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı Gülten Üstünkaya’nın ziyareti ile başladık.

Ertuğrul Mahallesi muhtarlığı görevini 5 yıldır başarıyla sürdüren Üstünkaya, gelen talepler noktasında şimdi de belediye başkan adaylığına soyunmuş durumda ki, doğrusu anlattığı projeler, bir partinin belediye başkan adayı gibi dolu projelerdi.

Yine;

Bursa’nın tanınmış siyasetçilerinden olan İYİ Parti’nin Yıldırım Belediye Başkan adayı Eczacı Ayhan Özbek de kozamedya’da konuklarımız arasındaydı.

İlçe Başkanı Serkan Beklen ile belediye meclis üyesi adayları Mustafa Bozkurt (Merhum Sinan Ateş’in dayısı) ile Orhan Galata’nın da bulunduğu ziyarette, Özbek’in Yıldırım’a yönelik projelerini dinledik ve notlarımızı aldık.

Deneyimli siyasetçi Ayhan Özbek, böylesine önemli bir seçimde yine deneyimini konuşturuyordu açıkçası.

Bu arada…

AK Parti’nin;
Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak da bugün konuklarımız arasındaydı kozamedya’da.

Malum.

Nilüfer, kurulduğundan beri AK Parti’nin yerel seçimlerde hiç başarı kazanamadığı bir ilçe.

Daha önce;
Nilüfer’e yönelik tecrübesi olan Harita ve Kadastro Mühendisi Celil Çolak, meclis üyesi adayı Bilal Özdemir’le birlikte konuğumuz olduğunda ilginç bir şey öğrendik.

Hatırlanacaktır.

AK Parti’nin;
Bursa belediye başkan adaylarının tanıtımı 2 Şubat’ta Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Tofaş Spor Salonu’nda açıklanmıştı.

O törende adaylar tek tek sahneye davet edilmiş ve Erdoğan tarafından eli havaya kaldırılmıştı.

Sıra Nilüfer’e gelince Celil Çolak da sahneye davet edilmiş ve Erdoğan’ın yanına gelmişti.

İşte;

O esnada konuşulan ilginç bir şey olmuş Erdoğan’la Çolak arasında.

Gerçi;
Kameralara da yansımıştı ama Erdoğan’ın Çolak’a ağız hareketlerinden “boz” gibi bir şey dediğini görmüş herkes ama bunu biraz da Mustafa Bozbey ismi ile ilişkilendirenler de olmuştu.

O zamandan bu yana yaşanan hareketlilik nedeniyle bu durum aradan kaçmıştı.

Bugün öğrendik.

O esnada;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nilüfer’de partisinin durumunu iyi bildiğinden adayı Celil Çolak’a “Bu oyunu boz” demiş.

Çolak da “bozacağız efendim” cevabını vermiş.

Tabi;

“Oyunu boz” cümlesi hayli geniş içerikli bir cümle.

Ancak;

AK Parti’nin yerel seçime girdiği ilk seçim olan 2004’ten beri Nilüfer’de belediye başkanlığı seçimini hiç kazanamamış olmasından hareketle Erdoğan’ın bu söylediği “Oyunu boz” sözünün, “Seçimi bu kez alın” anlamında yorumlandığı konuşuluyor.

Bizler de;

Celil Çolak’ın bugünkü kozamedya ziyaretinde paylaştığı bu anekdotu ilk kez öğrenmiş olduk.

Seçime artık sadece 5 gün kaldı.

AK Parti, Nilüfer’de bu seçimde ne yapar bilemiyoruz tabi ancak önceki seçimlere oranla Çolak ve ekibinin çok daha farklı bir seçim propaganda çalışması yürüttüğünü ve kendilerine göre “başarılı bir sonuç” beklediklerini aktarmış olalım.