Daha önce de söyledik.

Bursa’daki seçim yarışlarının en ilginçlerinden biri de Mudanya’da yaşanacak.

Bir tarafta;
Belediye başkan adayını değiştiren CHP var.

Bir tarafta;

AK Parti ile CHP adayı arasından sıyrılmak isteyen İYİ Parti var.

Bir tarafta da;

Yönettikleri belediyeyi CHP’den geri almak isteyen AK Parti var.

Bir de gözlemimiz şu ki;

AK Parti’nin üst düzey yönetimi Mudanya’yı 31 Mart’ta kesin almak için Ankara düzeyinde de hareketli.

Bu nedenle;
Bursa’nın en genç belediye başkan adayları olan Gökhan Dinçer’e bakanlıklar düzeyinde de destek veriliyor.

Dinçer;

Kozamedya’da konuğumuz olduğunda daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

Nilüfer Belediye Meclisi’nde 2 dönem görev üstlenen, Büyükşehir Belediyesi Belediyespor’da başkanlık yapan ve adaylığı nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimindeki görevinden ayrılan Gökhan Dinçer, şimdi kent yöneticiliğine soyunmuş durumda.

Yaşadığı Mudanya’daki 110 bin nüfusu bir “büyük aile” yapmayı hedefleyen Dinçer, propaganda çalışmalarında farklı bir yöntem uyguluyor ki o da, her yaştan her kişiyle birebir temas.

Örneğin;

Hafta sonunda, seçim koordinasyonunu yürüten gazeteci dostumuz Fehim Ferik’in davetiyle gittiğimiz Mudanya’da da bizzat gördük Dinçer’in performansını.

Artık genç yaşı nedeniyle mi, samimi davranışları nedeniyle mi, ya da dinamizm mi nedeniyle bilemiyoruz ama ilçede hayli popüler bir kişi olmuş Dinçer.

Girdiği yerlerde kendisiyle fotoğraf çektirenleri, dertlerini taleplerini anlatanları gördük.

Galiba;
Kendi ifadesiyle o “gönül dilini” çözmüş Dinçer.

Sohbetimizde;

Partisinin genelde iktidar olmasının avantajlarını iyi kullandığını da gördük.

Daha doğrusu;

Partisinin Genel Merkezi’nin, bakanlar dahil olmak üzere kendisine nasıl destek olduğunu ve seçilmesi halinde gelecek destekleri de gördük.

Zaten;
Bir önceki hafta partinin ağır kurmaylarından Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Bursa’ya sadece Gökhan Dinçer için Mudanya’ya gelmesi ve herkesin huzurunda “Buraya senin için geldik Gökhan” ifadesi de, Dinçer’in Ankara’da ne denli büyük bir desteği olduğunun işaretiydi.

Dinçer’in bu yönden bir iktidar avantajı da var ilçeye yönelik yatırım planlamaları açısından.

“Mudanya’yı çağ atlatmayı” hedeflediklerini anlatan Dinçer’in, Mudanyalılar’a yönelik bu vaadinin arkasında da başta Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Bakanlığı’ndan aldığı yüklü yatırım sözleri yatıyor.

Yine;
Kendi ifadesiyle aktaralım.

“Göreceksiniz” dedi “Mudanya’yı hizmete boğacağım. Çevre yollarından, tüp geçitlere, modern otoparklardan, spor alanlarına ve yeni stada değin, yılların birikmiş ihtiyaçlarını ilçeme getireceğimi herkes bilsin

Bir de…

Mudanya’da ikamet edenlere yönelik avantaj sağlayan projesinden bahsetti Dinçer.

Mudanyalı’ların;

Hayata geçirecekleri “Mudanyakart” ile ilçedeki otopark ve sosyal tesislerden ilçeye dışarıdan gelenlere göre daha uygun yararlanacaklarını söyleyen Dinçer’in anlattığına göre “Mudanyalılar, Mudanya’da yaşamanın ayrıcalıklarından yararlanacaklar”

Emekliler, gençler, öğrenciler, ev kadınları ve çalışan anneler için de proje ürettiklerini anlatan Dinçer, “Artık hiçbir evladımız ayağında ayakkabısız, sırtında montsuz dolaşmayacak, Öğrenci kardeşlerimize bu kart aracığıyla ayrıca her ay hesaplarına 500’er lira para yatacak ki spor ve kırtasiye alışverişlerini buradan yapacaklar ve bu kart sadece Mudanya esnafından yararlanacak şekilde olacak” dedi.

Gerek;
Kozamedya’daki ziyaretinde, gerekse Mudanya’da yaptığı seçim çalışmalarında da gördüğümüz kadarıyla Bursa’nın en genç belediye başkan adayı Gökhan Dinçer, sanki kendisini Mudanya’ya vakfetmiş bir profil çiziyor.

Mudanyalılar’ın ne istediklerini çok iyi bildiğini, Mudanya Belediyesi’nin artık Mudanya insanının en büyük destekçisi ve hizmetkarı olacağını özellikle vurgulayan Dinçer, sohbetimizin sonunda kulağımıza da fısıldayarak “Göreceksiniz, gelecek bu devlet yatırımları ve insan odaklı belediyecilik hizmetimizle bir süre sonra herkes Mudanya’da yaşamak isteyecek” dedi.

Hayli;
Farklı bir kişiliğe sahip olan ve sıra dışı bir siyasetçi profili çizen AK Parti adayı Dinçer, seçime kalan şu sayılı günlerde, günün neredeyse 18 saatini Mudanya’da birebir temasla geçiriyor ki, bu da ilçedeki seçim yarışını hayli heyecanlı hale getiriyor.