Yazın gelmesiyle beraber diş hekimi muayenehanelerinde en çok talep edilen işlemler, diş beyazlatma , gülüş tasarımı gibi işlemlerdir herhalde. Bu tür taleplerin çokluğunu bilimselliğe dayandıramasak bile gerçekten de  yaz mevsimi başlangıcında herkes görünümünü daha iyi hale getirmek istiyor. Tabi yüz estetiğinin en önemli parçalarından biri olan ağız ve diş estetiği de  doğal olarak bundan nasibini alıyor.

   Bu köşede daha önce diş beyazlatma işlemini detaylıca anlatmıştık. Kısaca  üzerinden geçersek; hem  evde hem de diş hekimi ofisinde gerçekleştirilebilecek beyazlatma işlemleri var. Ama kesinlikle diş hekimi kontrolünde  yapılması gereken işlemler olduğunu unutmamamız gerekiyor.

  Kompozit dolgu malzemeleriyle yapılan, diestema kapama( Dişler arasındaki boşluklar) işlemleri , kompozit laminalar, porselen laminalar gülüş estetiğimizi kısa sürede değiştirmemizi  sağlayabilecek işlemlerdir.

  Tabi güzel gülüş, diş estetiği gülüş tasarımı gibi işlemleri hep anlatıyoruz ama unutmamak gerekir ki sağlam , çürüksüz dişler, kanamasız sağlıklı diş etleri yani kısaca güzel, iyi bir ağız sağlığı her şeyden önemlidir.

  Bilmemiz gerekir ki zaten böyle böyle bir ağıza sahip olmadan hiç bir diş hekimi estetik konuda size yardımcı olamaz. Önce iyi bir ağız ve diş sağlığımız olmalı.

Bunu sağlamanın da yolu öyle çok zor işlemlerden geçmiyor. Günde 2 kez , sabah kahvaltıdan sonra , gece yatmada önce diş fırçalamak, sık dişleri olanların diş ipi kullanması, ağız gargaraları kullanmak,  ağız diş  sağlığımızı korumak için hepimizin bildiği ve kolaylıkla uygulayabileceğimiz işlemlerdir. Herkes bütün bunları kolaylıkla  uygulayabilir.

 Sağlıklı güzel gülüşlü günler dilerim.