Daha önce de ifade etmiştik.

Zaten adından belli.

Zafer Bayramı.

Bir ülke,  neden Zafer Bayramı kutlar?

Düşman işgalini bertaraf ettiği için elbette.

Ülkemizde de;

Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığı’nda yapılan “Büyük Taarruz”un başarıyla sonuçlanması ve de Yunan kuvvetlerinin denize dökülerek, yurdun düşman postalından temizlenmesiyle, her 30 Ağustos günü, Zafer Bayramı olarak kutlanıyor.

Yani;
Cebinde TC kimlik kartı bulunan herkes için büyük bir gurur abidesi bu bayram.

İşgal birliklerinin, Anadolu topraklarını terk etmek zorunda kalmasını temsil eden 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bu yıl 100. yıldönümünü kutlayacağız.

Dolayısıyla;

Her zamankinden çok daha anlamlı olacak bu yıl ki kutlamalar.

Bu yıl;
Bu kutlamalar Bursa’da da ilginç bir tesadüfe sahne olacak.

Belediyeler eliyle gerçekleştirilen ve bu yıl da gerçekleştirilecek olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, CHP’li iki belediye, bir aile buluşmasını da gerçekleştirecek!

Muhtemelen bu durum bir tesadüf oldu/olacak.

Keza;

30 Ağustos salı günü Mudanya Belediyesi’nin gerçekleştireceği Zafer Bayramı kutlamalarında, saat 21.30’da Mütareke Meydanı’nda ünlü sanatçı Leman Sam sahne alacak.

Bursa’ya uzun zamandır gelmeyen usta sanatçının Mudanyalı’lara nefis bir gece yaşatacağı aşikar.

Dedik ya tesadüf diye.

O gece yani 30 Ağustos gecesi bir başka CHP’li belediye, Gemlik Belediyesi’nin de İskele Meydanı’ndaki Zafer Bayramı etkinliğinde de, yine ünlü bir sanatçı Şevval Sam sahne alacak.

Yani;
Anne Mudanya’ya, kızı Gemlik’te sahne almış olacak.

Başkanlar Hayri Türkyılmaz ve Uğur Sertaslan’ın anlaşıp da Sam ailesini Bursa’ya aynı anda getirdiğini sanmıyoruz ama 30 Ağustos kutlamalarında bir de tesadüf yaşanmış olacak.

Doğrusu;

Her ikisini izlemek de büyük keyif olacak.