Açıkçası;
Bursalı CHP’lileri bir hayli heyecanlandıran bir buluşma oldu bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Bursa programında.

Ve bir taşla 3 kuş birden vuruldu.

Hem;

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, halka açık proje lansmanı yaptı.

Hem;

CHP’nin tüm belediye başkan adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Hem de;

CHP Lideri Özel’in deyim yerindeyse nalına ve mıhına vuran bir seslenişi oldu Bursa’dan.

Organizasyon;

Bursa Akademik Odaları’nın salonunda oldu.

Bizim bildiğimiz bu salon sadece 500 kişilik.

Ama;
Salon öyle bir doldu ki içeriye giremeyen kalabalık sokaklara taştı. Yüzlerce kişinin yoğun katılımı nedeniyle polis, Suryapı AVM’nin önündeki caddeyi kapamak zorunda kaldı, dışarıya LED ekranlar ve ses düzenekleri kuruldu.

Şunu da söyleyelim ki;

CHP’nin bildiğimiz kadarıyla profesyonel destek aldığı sahne ve organizasyon sistemi, herhalde bugüne değin yapılmış olanların en iyisiydi.

Salonda herkesi şaşırtan da Nilüfer Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin roman kıyafetleri ve müzikleriyle sahneye çıkması ve güller dağıtmasıydı.

Galiba;
Bu durum tüm katılımcılar için büyük sürpriz oldu.

Salon içinde ve dışında adeta izdihamın yaşandığı bu organizasyonda BAOB salonunda sahneye ilk olarak CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş çıktı.

Ve ilginç bir çıkış yaptı.

“Şimdi” dedi “Bize soracaksınız, bu kalabalığı hesaplayamadınız mı, daha büyük bir salon bulamadınız mı diye. Ama günlerdir Merinos’un büyük salonlarını istiyoruz Büyükşehir Belediyesi’nden, organizasyon olmamasına rağmen vermediler”

Ardından da;
Seçim döneminde yaptıkları saha çalışmalarından örnekler vererek, Bursalılar’ın karar verdiklerini ve 31 Mart’ta sandığı beklediklerini anlattı.

BAOB salonunda;

Sahne, boydan boya kaplı LED ekranla kaplıydı.

Sahneye Büyükşehir adayı Bozbey çıktığında ise yaklaşık 45 dakika süren kısa film gösterili bir sunum yaptı.

Bu sunumunda;
Bursa’yı ilçeleriyle birlikte yönetecek olan projelerini açıkladı.

Detaylı bir çalışmaydı anlattıkları.

Bize göre 3 başlık en önemlisiydi.

İlki;

Bursa’nın ulaşım ve trafik sorununu çözecek projeleriydi ki en etkili olanı, şehir merkezinden ilçeleri de kapsayacak olan raylı sistem ve havai hatlardı.

İkincisi de;

Şehrin özellikle deprem tehlikesine karşı binaların yeniden dönüştürülerek, çok merkezli bir kent haline getirilmesiydi.

Üçüncüsü de;

Gençleri, yaşlıları, kadınları da kapsayacak şekilde binaları hazır olacak sosyal projelerin hemen hayata geçirileceğine dair olanıydı.

Su fiyatlarına indirimi, emeklilere 2 bin liralık aylık yardımı, öğrencilere az ücretli ulaşımı, ekmek fiyatlarındaki indirimi de tekrarladı.

Sunumunun ardından da;

“Bursa’nın yıllardır kaybettiğini yerine koyacağız. Bizim işimiz megalarla değin, insanla. Boşa harcayacak zamanımız yok, boş lafa da karnımız tok. Akıllı, planlı, uygulanabilir projelerimiz bu kentte yaşayan herkese değecek” dedi.

Bozbey’in;

Projelerinin detaylarını koza24.com’un sayfalarından detaylı okuyabilirsiniz diyerek, konuşmasıyla yine Türkiye’de gündem olan CHP Lideri Özel’in sözlerine geçelim.

Özel’i;

Pek çok meslektaşımız gibi bizler de ilk kez canlı izledik.

Gerçekten de iyi bir hatip olduğuna kanaat getirdik.

Promtersiz, kağıtsız, neredeyse her anı yüksek tondan geçen sert bir konuşma yaptı.

İktidarı ağır bir şekilde eleştirirken, MHP Lideri Bahçeli’ye de sert vurgular yaptı.

Sinan Ateş’ten girdi, iktidarın payandası olmakla suçladı, Atatürk ilkelerinden ayrılmakla itham etti Bahçeli’yi.

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Ateş’in Bursalı olduğunu söyleyip “Onun emaneti herkesindi. Bursa’nın da üzerine çöken o kirli ittifak, Ateş davasının Savcısı’nı da tehdit etti ve siyasilere uzanan dosyayı kapatmaya çalıştılar” dedi.

Özel;

Kendisi için “akıl sağlığını kaybetti” dediğini söyleyen Bahçeli’ye “Atatürk senin için öldü, sen zaten Atatürk’ün adını artık anma” dedi.

Bu yüzden de;

“Milliyetçi demokrat” olarak tanımladığı o tabana da seslenerek, “Ülkenin gidişatını görün ve 31 Mart’ta elinizi yüreğinize koyarak oyunuzu verin” çağrısı yaptı.

31 Mart’ta;
CHP’nin büyük bir patlama yapacağını, mevcut büyükşehir’lerin yanı sıra Bursa, Denizli, Manisa ve Balıkesir’in de sosyal belediyecilikle tanışacağını anlatan Özel, “Bursa’da da bir zaferin arifesindeyiz. Önüme gelen anketlere bakıyorum, keyifleniyorum. Bursa’nın bu yönetimi de gidiyor merak etmeyin” dedi.

AK Partili Büyükşehir Belediye yönetimini de sert sözlerle eleştiren CHP Lideri, ardından da arkasında duran Bozbey’e dönerek “Projelerini büyük bir gururla izledim ama senin en büyük projen Bursa’da bu iktidarı evine göndermek olacak” dedi.

Konuşmasında;
Bursalılar’a bir uyarı da yaptı CHP lideri.

31 Mart’tan sonra iktidarın Türk halkına bir acı reçete çıkaracağını ve hayatın çok daha zorlaşacağını öne süren Özel, “Şimdiden herkesi uyarıyorum, zorluk çektiğiniz bu hayat şartları 30 gün sonra gelecek zamlarla çok ağırlaşacak. Bunun için emeklilerin, emekçilerin, esnafın ve gelecek arayan gençlerimizin bu gidişata 31 Mart’ta itiraz etmeleri gerekiyor” dedi.

Yine;
Bizim ilk kez duyduğumuz bir ittifaktan da bahsetti Özgür Özel.

“Türkiye ittifakı” olarak tanımladığı sembolik ittifaka, yani CHP’ye halkın her kesiminden destek isteyerek, Millet İttifakı’ndan ayrılan İYİ Parti’nin seçmenlerinin de vicdanlarına seslenip “O iyi insanlar da eminim ki, bu iktidara karşı çıkmanın yolunun CHP’nin adaylarına destek vermekten geçtiğini iyi biliyorlar” dedi.

Özgür’ün konuşmasının ardından aday tanıtım töreni yapıldı.

Unutmadan söyleyelim, bu organizasyonun sunuculuğunu ünlü televizyoncu Özlem Gürses yaptı ki, sahneye çıktığında o da başka bir sürpriz oldu.

CHP’nin;
Belediye başkan adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtımları yapılırken Mustafakemalpaşa adayı eski Bakan Şükrü Erdem’e diğerlerinden daha fazla alkış gelmesi dikkat çekti.

Tören bitmek üzereyken Akademik Odalar’ın yerleşkesinden çıktığımızda ise Suryapı AVM’nin bulunduğu caddenin adeta ana baba gününe döndüğünü gördük.

Caddenin kapatıldığı, trafiğin durduğu, konuşmaların dışarıya verildiği caddede hayli yoğun bir kalabalık vardı.

Gözlemlediğimize göre bugün yapılan bu etkinlik, CHP’ye iyi bir motivasyon oldu.

Nitekim;

Seçim otobüsüyle Osmangazi İlçe Başkanlığı binasının açılışına gittiği güzergah üzerindeki Atatürk Caddesi’nde, CHP liderini yoğun bir kalabalık karşılarken, Heykel’deki parti binasının açılışı da adeta mitinge dönüştü.