Bilirsiniz mehter marşı vardır Genç Osman’ın Bağdat’ın kapısını açtığından, kahramanlıklarından bahsederler.

Bizim Genç ise Bursa spor kamuoyunun çok yakından bildiği, şimdilerde Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(BASKF)na aday olduğunu açıklayan Cem Gençoğlu…

Eylül ayı gibi yapılacak olan Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimleri çok ÇETİN geçeceğe benziyor.

Şimdilik üç aday sahaya indi.

Biri rakı-balık ve halen sorduğumuz akçeli işlerin cevabını veremeyen, paraların nereye harcandığını açıklayamayan Osman Kılıç…

Diğeri 12 yıl öncesinden bugün halen ismi şike ve dedikodularla anılan Cem Gençoğlu…

Sonuncusu ise Bursa ve 17 ilçede birçok kulübün desteğini alıp “yolsuzluğa son vereceğim” diyen Duaçıar Kulübü ve Yıldırım Kulüpler Birliği Başkanı Çetin Yıldız…

Burada önemli bir soru ile başlamak isterim öncelikle.

Yıllardır BASKF Başkanlığı yapan Osman Kılıç hangi spor kulübünde yöneticisin, aktif olarak görev yapmaktasın ve seçim dönemi amatör kulüplerde her dönem delege olarak gezip durmaktasın?

Yine aynı şekilde Cem Gençoğlu hangi kulüpte yöneticilik yaptın da sahanın tozunu yuttun da amatör spor kulüplerin sorunlarını çözmeye talipsin?

Ve hem Osman Kılıç hem Cem Gençoğlu bu güne kadar hangi kulüpte spor yapıp futbol oynadınız?

Merak ediyoruz…

Çünkü:

Anadolu’da bir laf vardır ya: “Attan düşenin halini attan düşen anlar” diye.

Kahır çekmeyen amatör sor kulüplerinin sorunlarını da, ne istediğini de bilmez.

Devam edelim bir Cem Gençoğlu’na soracağımız sorularla.

Bu yazıda ağırlıklı olarak Cem Gençoğlu’ndan, 12 sene önce ki İl Temsilciliği, Genel Sekreterliği hatta ve hatta bu görevleri yaparken spor malzemeleri satan dükkanından bahsedelim.

Madem Sayın Cem Gençoğlu bir yerlere aday bizde görev yaptığı 12 yıl öncesinden bu güne konuşulan konuları soracağız kendisine.

Sormak, sorgulamak bizim vazifemizdir.

Cem Gençoğlu, 12 yıl önce Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetiminde bulunmuş, aynı zamanda spor malzemeleri satan bir işletmenin de sahibi idi.

Mesela Cem Gençoğlu denince benim aklıma Orhan Koç zamanında ilk 25 beş bin TL’lik malzeme alınması gerekirken Gemlik’e 5 bin TL’lik spor malzemesi götürdüğü iddiaları geliyor.

Geriye kalan 20 bin TL nerede diye o gün bugündür sorulan bir iddia!!!

Ya da Cem Gençoğlu, spor malzemeleri satıp aynı zamanda İl Temsilciliği, Genel Sekreterliği görevlerini de yaparken spor kulüplerine baskı ile spor malzemeleri senden alması yönünde görev gücünü kullanıp küme düşürme, ceza, hakem olayları gibi konularla tehdit ettiğin iddiaları doğru mu?

Ya da Yenişehir, kaleci, düşme hattında olan takımlar, görüşmeler deyince aklına ne geliyor senin Cem Gençoğlu?

Tabi bunların hepsi iddia. Ama yok dersen iddia sahibi o dönemin yöneticileri ve halen görevde olan kulüp yöneticileri yaşananlarla ilgili konuşmaya da hazırlar.

Senin Cem Gençoğlu olarak konuşmandan ziyade yapılacak olan Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(BASKF) Kongresinde tüm iddia sahipleri söz alarak her şeyi de anlatacaklarını belirtiyorlar.

Orada da iddialara cevap verirsin artık.

Ve altın soru?

BASKF başkanının maaşı ne kadar?

Prosörüdüre göre BASKF başkanının maaşı yok!!!

Peki tüm sorulan sorular ışığında çeşmenin başına geçmekte ki pardon BASKF Başkanı olmakta ki ısrar nedir?

Desem ki adamlar şu spor kulübünde başkan ya da yönetici sorunları çözmek istiyorlar…

Ama ömürlerinde bir amatör spor kulübünde yöneticilik yapmamışlar, ne alt yapının sorununu bilirler ne derdinden anlarlar.

İşte bu yüzden çeşmenin başına pardon başkan olmakta ki amaçları düşündürüyor herkesi.

Özetle Osman Kılıç ve Cem Gençoğlu tüm parçalar birleştiğinde aynı düzenin adamı olup sistemi devam ettirmek istiyorlar.

Dahası mı?

Evet devamı gelecek. Ama öyle böyle değil.

Finalde “sen neymişsin be” diyeceksiniz.

Görüşmek üzere efendim.